/  / Słupsk wybiera autobusy Scania

Słupsk wybiera autobusy Scania

null
© Scania
null

W Słupsku odbyło się uroczyste przekazanie 18 autobusów Scania Citywide LF Euro 6. Wartość kontraktu to ponad 20 milionów złotych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wśród zakupionych pojazdów znalazło się 5 autobusów 12-metrowych zasilanych CNG o mocy 280 KM, a także zasilane olejem napędowym trzy wozy przegubowe o mocy 320 KM oraz 10 egzemplarzy 12-metrowych, o mocy 280 koni.

Pojazdy wyposażono w silniki najnowszej generacji Euro 6,  skrzynie biegów ZF EcoLife oraz mosty portalowe ZF z przełożeniem 6,20:1. O ekonomiczną eksploatację zadba system nadzoru floty Scania FMS, nadzorujący przez GPS pracę kierowcy oraz wszystkie zamontowane podzespoły w autobusie. Dla komfortu podróżujących nie zabrakło klimatyzacji całopojazdowej i systemu informacji pasażerskiej z zapowiedziami głosowymi.

Wartość kontraktu to ponad 20 milionów złotych. Pojazdy zostały wyprodukowane w słupskiej fabryce Scania.

"Jeszcze 25 lat temu promami ze Szwecji do Świnoujścia i Gdańska płynęły autobusy produkowane w naszych zakładach - powiedział Staffan Herrstrom, ambasador Szwecji w Polsce. "Teraz sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Do wielu miast Szwecji trafiają pojazdy ze Słupska. Na przykład niemal cały tabor autobusów miejskich w Malmo został wyprodukowany w Polsce".

Zakład w Słupsku to obecnie jedyna fabryka autobusów miejskich Scania w Europie. Ma ponad 300 pracowników.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane