/  / Słaby maj na niemieckim rynku nowych samochodów

Słaby maj na niemieckim rynku nowych samochodów

Na podstawie danych KBA|
null
© Volkswagen
null

W maju zarejestrowano na rynku niemieckim nieco ponad 261 300 nowych samochodów osobowych. W porównaniu z wynikiem rok wcześniej zanotowano spadek na poziomie 9,9%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W uzupełnieniu do danych majowych trzeba jednak dodać, że w omawianym miesiącu był jeden dzień roboczy mniej niż w maju 2012.

Jak wynika z danych KBA, udział przypadający na klientów prywatnych wyniósł w maju 41,3% (-3,9%). W segmencie rejestracji na klientów instytucjonalnych spadek okazał się jednak większy (-13,7%).

Licząc od początku bieżącego roku, osiągnięty na rynku niemieckim wolumen wynosi do maja włącznie 1 219 700 rejestracji (-8,8%).

Liderem zestawienia marek zarówno w maju, jak również od początku roku jest Volkswagen: uzyskany wynik wynosi odpowiednio 56 590 sztuk (-10,1%) oraz 263 700 sztuk (-11,2%).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane