/  / Skoda w ojczyźnie Golfa

Skoda w ojczyźnie Golfa

null
© Skoda
null

To był udany miesiąc dla Skody na rynku niemieckim. W sierpniu marka zwiększyła nad Renem rejestracje nowych samochodów osobowych o ponad 12%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Przy sierpniowym spadku całego rynku nowych osobówek w Niemczech o 0,4% do niecałych 213 100 rejestracji, wzrost sprzedaży Skody jest godny uwagi. W sumie z salonów marki wyjechało na niemieckie drogi ponad 12 100 nowych samochodów osobowych. To o 12,2% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. Dzięki temu udział rynkowy Skody zwiększył się w Niemczech do 5,7%.

W rankingu poszczególnych modeli wysokie notowania mają Skoda Octavia oraz Rapid Spaceback. Octavia jest na przykład jedynym modelem wśród marek zagranicznych w Niemczech, który zajmuje pozycję na liście TOP-10 best-sellerów nad Renem.

Licząc od stycznia, rejestracje modeli Skody w Niemczech przekroczyły łącznie poziom 115 200 egzemplarzy, co daje wzrost o dynamice ponad 15%. Dla porównania, cały motorynek niemiecki zanotował w omawianym czasie wzrost o dynamice "tylko" 2,6%.

Warto podkreślić, że za wyjątkiem roku obowiązywania nad Renem systemu premii wrakowych (2009) jeszcze nigdy w historii sprzedaż Skody na rynku niemieckim nie osiągnęła takiego wolumenu, jak właśnie w okresie styczeń-sierpień 2014.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane