/  / Skoda sprzedała mniej aut

Skoda sprzedała mniej aut

null
© Skoda
null

W październiku liczba nowych samochodów marki Skoda, które trafiły do klientów na świecie, spadła w stosunku do roku ubiegłego o 2,7%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W październiku Skoda Auto dostarczyła na rynek łącznie około 88 500 nowych samochodów. To wynik gorszy od tego z roku ubiegłego o 2,7%.

Rekordowy październik 2014
Warto podkreślić, że mimo spadku wynik Skoda Auto jest i tak drugim najlepszym rezultatem październikowym w dotychczasowej historii firmy. Więcej dostarczonych aut czeskiej marki dla wspomnianego miesiąca roku kalendarzowego odnotowano tylko w roku 2014.

Octavii nadal rośnie
Zadecydowanie najpopularniejszym modelem w całej gamie pozostaje Skoda Octavia. W październiku na ten właśnie samochód przypadło około 37 000 dostarczonych egzemplarzy. Odpowiada to wzrostowi wynoszącemu prawie 5%.

Dynamicznie rosną zaś notowania Fabii, która – jako aktualny numer #2 w rankingach wewnątrz marki – może pochwalić się skokiem o 39,8% (do 16 800 egzemplarzy).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane