/  / Skoda Roomster robiona w Polsce?

Skoda Roomster robiona w Polsce?

null
© Skoda
null

Według informacji pochodzących z mediów czeskich, nowa wersja modelu Skoda Roomster będzie wytwarzana w zakładach Volkswagen Poznań. Pierwsze egzemplarze mają być gotowe w maju 2015.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Takie informacje podał czeski Mlada fronta Dnes, powołując się na informacje uzyskane od dostawców branży motoryzacyjnej. Aktualna wersja Roomstera powstaje w czeskiej fabryce Skoda Auto w Kvasinach. Obiekt ten ma zostać zmodernizowany i powiększony w związku z planami uruchomienia produkcji nowych samochodów dla marki Skoda, jak również dla Seata.

Nowa wersja Roomstera wykorzystywać ma rozwiązania konstrukcyjne modelu Volkswagen Caddy, który powstaje właśnie w Poznaniu.

Skoda Roomster zadebiutowała w roku 2006. W roku ubiegłym jej produkcja wyniosła łącznie z wersją Praktik nieco ponad 31 400 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane