/  / Skoda na rynku niemieckim AD 2015

Skoda na rynku niemieckim AD 2015

null
© Skoda
null

Czy dobiegający praktycznie końca rok 2015 okazał się udany na rynku niemieckim dla producenta takich modeli jak Octavia czy Fabia?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak zakłada generalny importer Skoda Auto na rynku niemieckim, mijający 2015 będzie pod względem rejestracji drugim najlepszym rokiem dla czeskiej marki w historii – za wyjątkiem oczywiście roku 2009, kiedy to sprzedaż nowych samochodów nad Renem napędzał w obliczu globalnego spowolnienia system dopłat wrakowych.

Według prognoz, na koniec grudnia bieżącego roku rejestracje nowych modeli Skoda na rynku niemieckim wyniosą razem mniej więcej 180 000 egzemplarzy. Czyli o 3,7% więcej niż rezultat zanotowany w roku 2014 (173 583 egzemplarze).

Udział rynkowy pozostać ma na zbliżonym poziomie około 5,7%.

Listopad jak marzenie
Dla Skody miniony miesiąc przejdzie do historii jako najlepszy listopad w dotychczasowych statystykach. Rejestracje nowych osobówek czeskiej marki wyniosły nad Renem 16 028 sztuk, co daje wzrost o 13,7%.

Co ciekawe, do rankingu miesięcznego TOP-10 modeli osobowych w Niemczech po raz pierwszy wskoczyli aż dwaj reprezentanci z logiem Skody. To Octavia (#5) oraz Fabia (#8).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane