/  / Skoda: Milion pęknie!

Skoda: Milion pęknie!

null
© Skoda
null

Skoda Auto jest na najlepszej drodze do tego, aby w ciągu jednego roku kalendarzowego wyprodukować łącznie milion samochodów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
2014 to dla Skody kolejny rok sukcesów: od stycznia do listopada marka znad Wełtawy dostarczyła klientom na świecie około 955 300 samochodów. To rezultat o 34 500 egzemplarzy lepszy od osiągniętego w pierwszych jedenastu miesiącach zeszłego roku, a także o 16 100 aut więcej niż w tym czasie w 2012 roku, kiedy to firma zanotowała swój najlepszy jak dotychczas wynik.

Jednocześnie wynik listopadowy – 90 200 dostarczonych aut (+10,1%) – okazał się rekordowy dla omawianego miesiąca roku kalendarzowego w całej dotychczasowej historii spółki z Mlady Boleslav.

Prezes zarządu Winfried Vahland, zapowiada: "Skoda ustanowi w tym roku nowy rekord sprzedaży. Po doskonałym wyniku uzyskanym w listopadzie osiągnięcie miliona wyprodukowanych samochodów w jednym roku jest już pewne. To dla nas wielkie, bezprecedensowe wydarzenie".

W jak wyglądają wyniki Skody na polskim moto-rynku? Otóż w listopadzie zarejestrowano nad Wisłą 2 941 samochodów czeskiej marki. Natomiast w okresie od stycznia do końca listopada padł wynik łącznie 40 249 egzemplarzy, co stanowi wzrost o dynamice 20,47%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane