/  / Skoda liderem piąty rok z rzędu

Skoda liderem piąty rok z rzędu

SKODA|
null
© Skoda
null

Rok kalendarzowy 2013 zakończył się kolejnym triumfem Skody – już piąty raz z rzędu marka zdobyła tytuł gracza numer 1 polskiego rynku samochodowego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Już od przeszło dekady samochody Skoda Auto okupują czołowe lokaty w rankingach rejestracji samochodów nowych w naszym kraju. Marka po raz pierwszy osiągnęła pozycję lidera w Polsce w 2005 roku. Od 2009 roku Skoda zajmuje nieprzerwanie pozycję lidera, systematycznie zwiększając swoją przewagę nad konkurencją.

W 2013 roku udział czeskiego producenta w polskim rynku samochodów wyniósł 12,63%. Przez cały rok zarejestrowano w nad Wisłą 36 410 samochodów marki Skoda: to wzrost w stosunku do roku poprzedzającego o ponad 13%.

Nieprzerwane pasmo sukcesów i stale umacniająca się pozycja Skody na polskim rynku to zasługa atrakcyjnych modeli, które odpowiadają oczekiwaniom klientów i są oferowane na korzystnych warunkach zakupu.

Obserwację tą potwierdzają wyniki sprzedaży poszczególnych modeli marki: nowa generacja Octavii szturmem wdarła się na rynek, stając się najczęściej rejestrowanym nowym samochodem w Polsce. W 2013 roku zarejestrowano łącznie 11 463 sztuk Octavii, z czego większość stanowią samochody najnowszej, trzeciej generacji modelu.

Nie słabnie także popularność Fabii, która w statystykach rejestracji zajmuje drugie miejsce za Octavią (10 812 sztuk), pewnie utrzymując pozycję lidera swojego segmentu. Także najmniejszy model z gamy, czyli miejskie Citigo, zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce w segmencie (3 167 sztuk).

Odświeżenie Skody Superb przyniosło flagowemu modelowi marki najlepsze wyniki w swojej historii: po raz pierwszy w zestawieniu rocznym zajął on drugie miejsce w swoim segmencie.

Na sukces marki z Mlada Boleslav złożyła się również sprzedaż nowego modelu Rapid: 3 688 rejestracji powoduje, że jest trzecim najpopularniejszym produktem w gamie czeskiej firmy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane