/  / Silnik 1.0 EcoBoost dla nowego Forda Mondeo

Silnik 1.0 EcoBoost dla nowego Forda Mondeo

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnull

Nowy Ford Mondeo będzie pierwszym samochodem w swoim segmencie wyposażonym w silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1 litra. Będzie to jednocześnie największy jak do tej pory model Forda, który dysponuje jednostką o tak małej pojemności skokowej.

Dzięki innowacyjnemu silnikowi EcoBoost 1.0, który zdobył nagrodę Engine of the Year 2012, nowe Mondeo ma zapewnić najlepszą w segmencie ekonomikę paliwową oraz emisję CO2 poniżej 130 g/km. Moc oraz kultura pracy mają być jednak na poziomie znacznie większej jednostki napędowej.

W ofercie nowego Mondeo pojawi się również wersja z technologią ECOnetic, napędzana silnikiem diesel o pojemności 1,6 litra.

Klienci Forda będą też mogli wybrać wydajny, a jednocześnie mocny turbodoładowany silnik 1,6 litra, jednostkę EcoBoost o pojemności 2,0 litra oraz diesel 2.0 TDCi.

Po raz pierwszy w ofercie dostępny będzie Ford Mondeo w wersji z silnikiem wysokoprężnym i napędem na cztery koła, który gwarantuje doskonałą przyczepność, osiągi i wysoki komfort jazdy.

Oto nowy Ford Mondeo

Nowy Ford Mondeo będzie dostępny w odmianach pięciodrzwiowej i kombi, opracowanych specjalnie na potrzeby rynku europejskiego, oraz w wersji czterodrzwiowej, która będzie oferowana również jako hybryda benzynowo-elektryczna (patrz dwa ostatnie zdjęcia w galerii).
 
Połączenie specjalnie opracowanego 2-litrowego silnika benzynowego z 1,4 kWh silnikiem elektrycznym zasilanym akumulatorem litowo-jonowym zapewni niskie zużycie paliwa i niską emisję CO2.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane