/  / Sierpniowa stagnacja

Sierpniowa stagnacja

null
© Porsche
null

Słabszy miesiąc w Niemczech. Na drogi wyjechało w sierpniu prawie 213 100 nowych samochodów osobowych, czyli mniej niż rok wcześniej o 0,4%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Z powyższego na osoby prywatne przypadł udział rzędu około 37,8%, co oznacza spadek o około 2% w porównaniu z sierpniem roku poprzedzającego.

Wśród rodzimych marek niemieckich znacząco zwiększyły się rejestracje Porsche (+37,3%), Volkswagena (+15,5%) i Opla (+8,4%). Nieźle radził sobie również Ford, który odnotował wzrost o dynamice prawie 8%.

Mimo sierpniowego spadku niemiecki rynek nowych samochodów osobowych wykazuje wzrost, jeśli zestawimy wynik sumarycznie od początku bieżącego roku. Do końca sierpnia włącznie zarejestrowano nad Renem 2 021 600 aut, czyli o 2,6% więcej niż przed rokiem.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane