/  / Sierpień jak marzenie

Sierpień jak marzenie

GM Poland|
null
© Opel
null

Przedstawiciele polskiego Opla podkreślają, że pod względem sprzedaży nowych osobówek oraz aut dostawczych był to dla marki najlepszy sierpień licząc od roku 2007.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W sierpniu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła łącznie 1 835 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony. Był to rekordowy sierpień pod względem sprzedaży od 2007 r. Natomiast łącznie od stycznia do klientów nad Wisłą trafiło 18 351 modeli marki Opel, czyli o ponad 40% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej (13 000 egzemplarzy). Wynik ten pozwolił zwiększyć udział rynkowy w 2014 roku o 1,37 punktu procentowego do 7,35%.  

Liderem sprzedaży marki w okresie od stycznia do sierpnia jest model Opel Astra: 5 8662 sztuk. Tuż za Astrą uplasowała się Corsa z wynikiem 5 186 egzemplarzy, a trzecie miejsce zajęła Insignia (2 932 sztuki).

Bardzo dobrze radzą sobie również samochody dostawcze Opla. Kumulatywna sprzedaż w tym roku wyniosła 961 sztuk, co oznacza wzrost o ponad 51% w porównaniu do zeszłego roku. Najpopularniejszym modelem w gamie były Vivaro (ponad 50% wzrostu i 811 sprzedanych egzemplarzy). Coraz większą popularnością cieszy się również Movano (prawie 42% wzrostu i 202 sprzedane egzemplarze).

"Okres urlopowy zakończył się dla nas świetnymi wynikami. Sprzedaliśmy ponad 40% więcej aut niż podczas zeszłorocznych wakacji. Lipiec był rekordowym miesiącem w tym roku. W sierpniu uzyskaliśmy najwyższy wzrost wśród pierwszej dziesiątki liderów rynku - podkreśla Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane