/  / Setny Solaris w Gliwicach

Setny Solaris w Gliwicach

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach odebrało właśnie setny w swojej flocie egzemplarz Solarisa. Jubileuszowy pojazd jest jednym z sześciu niskopodłogowych Urbino 15 przekazanych przewoźnikowi w środę.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dostarczone autobusy oferują udogodnienia, do których gliwiczanie mieli okazję przekonać się korzystając już z poprzednich modeli Solarisa. Zaliczyć do nich należy brak stopni przy szerokich wejściach i w całym Urbino, specjalny system dynamicznej informacji pasażerskiej połączony z odbiornikiem GPS, a także funkcję przyklęku, pozwalającą obniżyć wysokość wejścia o 70 mm, oraz rozkładaną rampę w środkowych drzwiach.

Dostarczone autobusy wyposażone są w silniki DAF MX-11 240 H1, o mocy 240 kW, spełniające normę emisji spalin Euro 6, oraz w najnowszej generacji automatyczne skrzynie biegów Voith DIWA 6.

Wraz z najnowszą dostawą liczba autobusów marki Solaris przekroczyła w gliwickim PKM 100 sztuk. Pierwsze z nich podpoznański producent przekazał do Gliwic w 2005 roku.

Dziś po ulicach tego miasta jeżdżą 33 Solarisy Urbino 12, 26 Solarisów Urbino 15 oraz 42 przegubowe Solarisy Urbino 18.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane