/  / Serwisowe praktyki we flotach czyli III Fleet Management Forum

Serwisowe praktyki we flotach czyli III Fleet Management Forum

null
null

Praktyka i doświadczenie wskazują, że można jeszcze bardziej efektywnie zarządzać flotą i utrzymać ją w stanie technicznym gwarantującym stałą i najwyższą gotowości do pracy. Chcemy pomóc tym administratorom i kierownikom flot samochodowych, którzy poszukują precyzyjnych i zarazem optymalnych rozwiązań w zakresie serwisowania floty, zarządzania serwisem i ograniczania jego kosztów. Wiedzę o tych flotowych aspektach będzie można uzyskać podczas III edycji Fleet Management Forum.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Już 5 listopada będzie można dowiedzieć się m.in. kiedy serwisowanie samochodów poza ASO w ramach GVO powoduje odmowę naprawy gwarancyjnej i kiedy mamy szansę na skuteczną reklamację tej odmowy. Także w tym dniu flotowi eksperci i zarazem praktycy opowiedzą o unikalnych rozwiązaniach, które okazały się niezwykle wartościowe z punktu widzenia kosztów serwisowych w ich firmach.

To tylko niektóre z tematów, które zagoszczą podczas zorganizowanej przez magazyn "EuroFlota" trzeciej edycji Fleet Management Forum.

Listopadowe FMF odbędzie się pod hasłem "Serwisowe praktyki we flotach", tak wiec podstawową tematyką będzie szeroko pojęte serwisowanie aut flotowych i zarządzanie serwisem samochodów firmowych z uwzględnieniem najbardziej aktualnych problemów prawnych dotykającej sfery serwisu i części zamiennych.

"Na organizowanych przez EuroFlotę szkoleniowych spotkaniach merytoryka i praktyczna strona przekazywanej wiedzy jest kwestią priorytetową. Mam pewność, że również tym razem merytoryczny poziom FMF będzie bardzo wysoki. Właściwy dobór i doświadczenie wykładowców oraz szkoleniowo-networkingowa formuła szkolenia to gwarancja wyniesienia z niego wiedzy i rozwiązań, które warto będzie wdrożyć we własnych flotach i firmach - podkreśla redaktor naczelny Paweł Baran.

W trakcie spotkania Marek Konieczny ze Związku Dealerów Samochodowych odniesie się do zagadnienia obowiązków i praw wynikających z przepisów GVO. W swym wykładzie dotknie m.in. kwestii wyboru miejsca obowiązkowych przeglądów podczas trwania gwarancji, a więc czy serwisować auto w ASO czy w warsztacie niezależnym oraz kwestii wyboru części zamiennych.

Jacek Częścik ze Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych skupi się natomiast m.in. na zagadnieniach optymalizacji procesu użytkowania aut flotowych w kontekście obsługi serwisowej oraz praktycznej stronie wyboru opon i sieci oponiarskich.

Natomiast Maciej Kryda, menedżer działu administracji w grupie Sanofi, przedstawi praktyczne aspekty wpływu na funkcjonowanie serwisu mechanicznego i oponiarskiego we flocie CFM. Jego wiedza jest poparta wieloletnim doświadczeniem. Od 2007 roku menadżer kieruje zespołem działu administracji, zapewniającym sprawne funkcjonowanie spółkom Grupy Sanofi w Polsce. Zarządza i nadzoruje flotę ponad 800 samochodów, które w większości użytkowane są w ramach usługi wynajmu długoterminowego.

Nie zapomniano oczywiście o podatkach. Marta Szafarowska, doradca podatkowy i partner w kancelarii MDDM, wybitny ekspert w zakresie podatków pośrednich, wyczerpująco wyjaśni zasady rozliczeń podatku VAT w przypadku napraw i obsługi serwisowej samochodów firmowych. Odniesie się przy tym do najnowszych ministerialnych i skarbowych interpretacji, nowych uregulowań w zakresie VAT.

Zaproszeni praktycy, którzy na co dzień zarządzają flotą samochodową, podzielą się ponadto swoim doświadczeniem i przedstawią skuteczne rozwiązania, by stan techniczny floty samochodowej utrzymać na najwyższym poziomie sprawności.

Listopadowa edycja Forum będzie również miejscem dyskusji i wymiany doświadczeń między uczestnikami oraz doskonała możliwość uzyskania odpowiedzi na ważne flotowe pytania tak w trakcie poszczególnych wykładów, jak i po nich w trakcie paneli problemowo-dyskusyjnych.

Na tym spotkaniu nie powinno zabraknąć wszystkich zainteresowanych efektywnym zarządzaniem flotowym serwisem oraz tych, którzy na serwisie chcą oszczędzić nie ryzykując przy tym obniżenia jakości usług.

Więcej szczegółów na stronie euroflota.pl
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane