/  / SEAT przyspiesza dzięki Leonowi

SEAT przyspiesza dzięki Leonowi

null
© SEAT
null

Marka SEAT dostarczyła w pierwszym kwartale łącznie około 93 400 nowych samochodów. To o 6 300 egzemplarzy więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej (+7,3%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Ważnym elementem oferty modelowej producenta z hiszpańskiego Martorell był SEAT Leon, który dzięki 34 600 dostarczonym egzemplarzom osiągnął wzrost o dynamice 60,1%. Na wersję Leon kombi, która zadebiutowała na rynku pod koniec ubiegłego roku, przypadło około 8 000 samochodów.

Wzrostem sprzedaży mogą pochwalić się też takie modele SEAT jak kompaktowe Toledo (+28,1%: 4 700 sztuk) oraz rodzinna Alhambra (+14,1%; 5 200 sztuk).

Kierownictwo firmy liczy na dobry wynik w całym roku kalendarzowym dzięki takim czynnikom jak lekka poprawa koniunktury na rynku europejskim oraz utrzymująca się na wysokim poziomie popularność gamy Leona.

Przypomnijmy, że w ramach dalszego rozwijania oferty modelowej SEAT zamierza wprowadzić na rynek swojego pierwszego SUV-a typu kompakt. Premiera szykowana jest na rok 2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane