/  / Scania w ręce Volkswagena

Scania w ręce Volkswagena

Scania|
null
© Scania
null

Volkswagen ogłosił, że jego oferta skierowana do udziałowców firmy Scania została zaakceptowana na poziomie pozwalającym osiągnąć ponad 90% akcji spółki. W ten sposób Scania staje się w pełni spółką zależną Volkswagena.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Volkswagen był naszym głównym właścicielem od roku 2000 i przez ten czas konsekwentnie wspierał strategię Scania, jej model biznesowy oraz inwestycje - komentuje Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Scania. "W następstwie wyklarowania się struktury właścicielskiej Scania oraz jej kierownictwo ma możliwość szybszego wdrażania bez ograniczeń naszej współpracy z Volkswagenem oraz MAN, co pozwoli na stworzenie odnoszącego sukcesy globalnego aliansu pojazdów użytkowych z mocną identyfikacją każdej z marek".

"Nowe możliwości wykorzystania zasobów oraz wiedzy w grupie Volkswagena jeszcze bardzie zwiększą naszą umiejętność dostarczania zyskownych i zrównoważonych rozwiązań transportowych dla naszych klientów. Będzie to również wspierało naszą strategię wzrostu do 2020 roku".

"W Scanii będziemy kontynuowali rozwój naszej pozycji jako centrum doskonałości dla pojazdów użytkowych, usług oraz stale rozwijających się systemów transportowych. Jestem również przekonany, że stanie się w pełni członkami rodziny Volkswagena będzie korzystne dla wszystkich naszych pracowników - podsumował Martin Lundstedt.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane