/  / Scania rozbudowuje centrum techniczne w Szwecji

Scania rozbudowuje centrum techniczne w Szwecji

Scania|
null
© Scania
null

Scania zainwestowała około 400 mln koron szwedzkich w najnowocześniejszy w Europie tunel do badań aerodynamicznych, w którym zarazem można prowadzić próby ciężarówek i autobusów w różnych warunkach klimatycznych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W nowym obiekcie, znajdującym się w centrum badań i rozwoju w Sodertalje, konstruktorzy mogą przeprowadzać testy pojazdów w ekstremalnych warunkach klimatycznych nie ruszając się z miejsca. Pozwoli to skrócić czas niezbędny na badania.

Znaczną część prób prowadzonych wcześniej w różnych częściach globu będzie można teraz wykonać w kontrolowanym środowisku panującym w tunelu. Przyspieszy to rozwój nowych produktów.

"Ten unikalny obiekt pozwoli nam zaoszczędzić paliwo i obniżyć emisję spalin - wyjaśnia Harald Ludanek, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Scania. "Na ograniczeniu konieczności jazdy w złych warunkach (deszczu, śniegu i kurzu) skorzystają również kierowcy testowi. Wzrośnie poziom bezpieczeństwa".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane