/  / Scania dostarcza MPO Warszawa pierwsze pojazdy komunalne CNG

Scania dostarcza MPO Warszawa pierwsze pojazdy komunalne CNG

Scania Polska|
null
© Scania Polska
nullnullnullnull

Pod koniec ubiegłego roku Scania podpisała kontrakt z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie na zakup 29 śmieciarek. 19 pojazdów można już dziś spotkać na ulicach miasta. 10 kolejnych dołączy do floty MPO w roku 2014 i 2015.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zakupione Scania P 270 DB6x2*4HNB to pojazdy 3-osiowe, z ostatnią osią skrętną. Wozy charakteryzuje bardzo krótki rozstaw osi 3,5 m oraz zwarta konstrukcja, która zapewnia doskonałą manewrowość na wąskich i krętych ulicach miasta.

Pełne zawieszenie na poduszkach pneumatycznych zwiększa komfort pracy oraz zapewnia optymalną ładowność pojazdu.

Na szczególną uwagę zasługuje 9-litrowy silnik EEV Euro 5 o mocy 270 KM, zasilany gazem CNG. Pojazdy wyposażone są w pełni automatyczną skrzynię biegów Allison, co wydłuża żywotność układu napędowego i zwiększa efektywność pracy silnika.

"Zakupiony sprzęt pozwoli na efektywną i optymalną obsługę klientów MPO w Warszawie w nowych warunkach legislacyjnych. Jednocześnie ma na celu także obniżenie kosztów eksploatacji. Koszty użycia CNG zamiast oleju napędowego, dają możliwość znacznych oszczędności - mówi Krzysztof Bałanda, prezes zarządu MPO w Warszawie.

"Ponadto, kompozytowe zbiorniki gazu ziemnego są lżejsze i trwalsze od klasycznych butli gazowych o około 700-800 kg, tym samym nie ograniczają ładowności pojazdu".

"Spółka inwestuje w innowacyjny i specjalistyczny sprzęt, aby wzorem innych światowych firm spełniać wszelkie normy środowiskowe. Zwłaszcza, że od 1 stycznia 2014 roku zacznie obowiązywać norma emisji spalin Euro 6. Zakup nowych pojazdów wpisuje się także w politykę proekologiczną firmy i stanowi przewagę nad konkurencją: dotychczas po stołecznych drogach jeździła tylko jedna śmieciarka napędzana gazem".

MPO w Warszawie jako jedyny podmiot na stołecznym rynku posiada Zintegrowany System Gospodarki Odpadami. Wszystkie usługi są realizowane przy wykorzystaniu najnowocześniejszego i najwydajniejszego sprzętu. W swojej działalności firma podkreśla poczucie współodpowiedzialności za środowisko naturalne, dając dowód na ekologiczny wymiar biznesu.

Samochody objęte są pełną, 3-letnią umową obsługowo-naprawczą.

Są to pierwsze pojazdy Scania zasilane gazem CNG operujące w rejonie Mazowsza i jednocześnie pierwszy tak duży kontrakt na zakup pojazdów komunalnych Scania.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane