/  / Samodzielne tankowanie LPG już wkrótce

Samodzielne tankowanie LPG już wkrótce

null
© Chevrolet
null

Minister Gospodarki oraz Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej podpisali rozporządzenie umożliwiające samodzielne tankowanie autogazu na stacjach paliw. Dokument został przekazany 21 sierpnia do Rządowego Centrum Legislacji w celu publikacji w Dzienniku Ustaw – poinformował w komunikacie resort gospodarki.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Projekt określa minimalne wymogi bezpieczeństwa, które muszą spełniać stacjach paliw, jeśli zdecydują się na wprowadzenie samodzielnego tankowanie autogazu płynnego (LPG). Są to m.in. odpowiednie oznaczenia informujące klientów o możliwości samoobsługowego tankowania czy zainstalowanie odpowiednich dysz wlewowych (tzw. pistoletów).

Wprowadzenie nowych rozwiązań wymaga zmiany obowiązujących już przepisów MG oraz MTBiGM. Wejdą one w życie w tym samym terminie - 14 dni po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.

PJ

comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane