/  / Samochód z wynajmu

Samochód z wynajmu

Auto-Boss|
null
© Auto-Boss
null

Wynajem długoterminowy to bardzo wygodne, a zarazem opłacalne rozwiązanie dla firm, których głównym narzędziem pracy jest samochód. Na czym tak naprawdę polega i jakie są jego zalety?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W dzisiejszych czasach, gdy zakup kilku pojazdów jednocześnie zbyt obciąża budżet firmy, idealnym rozwiązaniem jest wynajem długoterminowy. Dzięki niemu najemca otrzymuje pojazd do użytkowania regulując comiesięczną stałą opłatę.

Dzięki temu firma korzystająca z usługi wynajmu długoterminowego ma przewidywalne stałe wydatki, co znacznie ułatwia planowanie budżetu oraz zachowanie stabilności finansowej. Ten rodzaj usług wpływa również na oszczędności podatkowe, ponieważ opłaty te można zakwalifikować w koszty prowadzenia działalności.

"Zarządzanie flotą samochodów na własną rękę jest czasochłonne, co może powodować konieczność wyodrębnienia do tych czynności dodatkowego stanowiska pracy. Wynajem długoterminowy jest odpowiedzią na tego typu potrzeby - mówi Magdalena Pawlisz, specjalista ds. wynajmu firmy Auto-Boss.

"Wszystkie czynności związane z kupnem, rejestracją, finansowaniem, obsługą eksploatacji oraz sprzedażą lub wymianą pojazdu na nowy powierzamy wyspecjalizowanej firmie. Pakiety zawierają pełną obsługę serwisową pojazdów obejmującą takie elementy jak przeglądy, bieżące naprawy czy wymianę i składowanie opon. Ponadto firmy zajmujące się wynajmem mają w swoich ofertach pełny zakres ubezpieczeń pojazdów (AC/OC/NNW), oraz zapewniają możliwość korzystania z samochodów zastępczych w przypadku awarii. Wynajem długoterminowy eliminuje również problem z odsprzedażą samochodów używanych, kiedy mamy w planach odnowienie floty".

Wynajem długoterminowy pozornie może wydawać się bardzo podobny do leasingu. Różni się on jednak tym, że klient chcący skorzystać z usługi wynajmu nie musi dysponować budżetem początkowym.

Dodatkowym atutem jest fakt, iż po upływie określonego w umowie terminu nie musi on dokonać wykupu pojazdu. Może tym samym podpisać nową umowę wynajmu, odnawiając przy tym posiadaną flotę samochodów.

Od czego zależy koszt wynajmu pojazdów? "Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na koszt wynajmu jest okres czasu, na jaki chcemy wypożyczyć samochód. Im dłuższy okres wypożyczenia, tym mniejsze koszty z tym związane. Nie bez znaczenia jest również marka, model oraz poziom wyposażenia samochodu - podsumowuje specjalistka z firmy Auto-Boss.

"Przy wynajmie długoterminowym należy również wziąć pod uwagę limit przejechanych kilometrów ustalany przez wynajmującego, gdyż przekroczenie tego limitu jest związane z dodatkowymi opłatami".
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane