/  / Samochód w firmie 2016 – praktyka i nowości w prawie i podatkach

Samochód w firmie 2016 – praktyka i nowości w prawie i podatkach

null
null

Jak zmiany przepisów w 2015 i obciążeń fiskalnych wpłynęły na politykę samochodową firm użytkujących auta służbowe? Jakie kwestie związane z ich użytkowaniem zostały wyjaśnione, a jakie w roku 2016 nadal będą budziły wątpliwości? Jak należy się przygotować do ewentualnej kontroli skarbowej w zakresie weryfikacji odliczenia samochodowego VAT?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Rok 2015 był czasem, w którym stabilizowała się wykładnia i metodologia stosowania przepisów m.in. dotyczących rozliczania podatku VAT naliczanego w związku z wykorzystywaniem w firmach samochodów służbowych oraz nowych zasad rozliczania podatku dochodowego, z tytułu użytkowania pojazdu służbowego do celów prywatnych (nowego systemu ryczałtowego). Czy w roku 2016 ułatwi to firmom podejmowanie właściwych decyzji w obszarze wykorzystywanej floty samochodowej? Czy nowe przepisy dotyczące prewspółczynnika, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku, wpłyną na zakres odliczenia VAT od samochodów służbowych i wydatków eksploatacyjnych? Jak można uniknąć odpowiedzialności karnej skarbowej za błędy w rozliczeniach VAT?

Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszeć będzie można podczas spotkania szkoleniowo-networkingowego z cyklu "Flotowe prawo". Konferencja odbędzie się 3 grudnia w hotelu Airport Okęcie w Warszawie.

Poruszane tematy
Ważny temat – Polityka samochodowa 2016 – doświadczenia po roku od wprowadzenia zmian podatkowych – poprowadzi Marek Jarocki, dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego EY (Ernst & Young), w zespole Human Capital, licencjonowany doradca podatkowy.

Z kolei wykład Michała Balickiego, aplikanta adwokackiego w kancelarii prawnej stowarzyszonej z firmą doradczą EY (Ernst & Young Law Tałasiewicz i Wspólnicy), obejmie temat: Użytkowanie samochodów służbowych w kontekście odpowiedzialności pracownika, pracodawcy i zarządcy floty.

Pod hasłem Samochody firmowe – VAT 2016 wystąpi Agnieszka Bieńkowska, doradca podatkowy, partner w spółce doradztwa podatkowego MDDP, która sprecyzuje, na jakie kwestie związane z samochodowym VAT-em należy w roku 2016 zwracać szczególną uwagę.

Wykład pt. Kontrole rozliczeń VAT podatników użytkujących samochody – jak się przygotować i bronić w roku 2016 poprowadzi Michał Borowski, prawnik i doradca podatkowy firmy konsultingowej Crido Taxand.

Więcej szczegółów na temat spotkania szkoleniowego "II Flotowe prawo" można znaleźć na euroflota.pl
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane