/  / Rząd zajmie się ustawą o recyklingu

Rząd zajmie się ustawą o recyklingu

IBRM Samar |
null
null

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Ministerstwa Środowiska, we wtorek 28 października, Rada Ministrów rozpatrzy projekt ustawy o zmianie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Rząd bardzo spieszy się obecnie z przyjęciem ustawy, mimo iż prace nad kolejnymi wersjami dokumentu trwają już od kilku lat. Taki nagły pośpiech nie dziwi. Komisja Europejska skierowała niedawno do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko Polsce w związku z niewłaściwym wdrażaniem unijnych przepisów dotyczących pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Komisja zarzuca Polsce, że krajowe przepisy nie zawierają żadnego zobowiązania do zbiórki zużytych części zamiennych (tj. części, które nie mogą być ponownie wykorzystane, a więc muszą zostać poddane recyklingowi). Zdaniem komisji obowiązujące w naszym kraju prawo dyskryminuje pojazdy, które nie zostały zarejestrowane w Polsce. - Z uwagi na występujące nadal problemy w polskich przepisach wystosowano pozew do Trybunału.– informowała Komisja Europejska na swoich stronach. Eksperci przypominali także, że w sprzeczności z unijnym prawodawstwem stoi obowiązek uiszczenia tzw. opłaty recyklingowej.

Ostatni raz Rada Ministrów rozpatrywała kolejną już wersję projektu 12 sierpnia. Dokument nie został przez rząd przyjęty. Dlaczego? W oficjalnym komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu nie było na ten temat ani słowa. Z informacji uzyskanych przez IBRM Samar w CIR wynikało jednak, że na wniosek premiera niektóre zapisy miały jeszcze zostać poprawione przez wnioskodawcę projektu, czyli właśnie Ministerstwo Środowiska.

PJ
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane