/  / Rząd przedstawi plan rozwoju elektromobilności w Polsce

Rząd przedstawi plan rozwoju elektromobilności w Polsce

null
null

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie powołania Centrum Elektromobilności oraz prezentacja rządowych koncepcji dotyczących rozwoju rynku pojazdów na prąd w Polsce - to główne punkty wtorkowej konferencji na Politechnice Warszawskiej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Kiedy pod koniec maja spytaliśmy w Ministerstwie Rozwoju o to czy ma w planach wsparcie rynku samochodów elektrycznych, otrzymaliśmy nieco dziwną odpowiedź. Biuro prasowe po prostu odesłało nas do rezydującego w tym samym budynku przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie, Ministerstwa Energii. To, mimo kilkukrotnych obietnic nadesłania odpowiedzi, nabrało ostatecznie wody w usta. Już wiadomo jakie były przyczyny unikania przez resort odpowiedzi.

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki miał niedawno powiedzieć publicznie, że od kilku miesięcy jego resort we współpracy z Ministerstwem Energii pracuje nad strategią dla pojazdów elektrycznych. Jak IBRM Samar dowiedział się w resorcie energii, założenia rządowych koncepcji w tej dziedzinie zostaną ujawnione podczas zaplanowanej na 7 czerwca konferencji w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.  Konferencja będzie się odbywała pod hasłem „W kierunku elektromobilności – prezentacja założeń Planu Rozwoju Elektromobilności w Polsce”.

Według Anety Pyrzanowskiej, rzeczniczki Politechniki Warszawskiej, w planach jest podpisanie listu intencyjnego dotyczącego powołania „Centrum Elektromobilności”. Umowę parafują m.in. władze Politechniki Warszawskiej oraz spółek elektroenergetycznych, w których udział ma Skarb Państwa (m.in. PGE). Następnie Michał Kurtyka, podsekretarz stanu, w Ministerstwo Energii przedstawi „Założenia planu rozwoju elektromobilności w Polsce”, a Jadwiga Emilewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju wygłosi referat pt. „Autobus elektryczny szansą na czyste powietrze w miastach”. Nie dziwi zatem, że wśród uczestników zaplanowanego także na ten dzień panelu dyskusyjnego znalazła się firma Solaris, która od kilku lat inwestuje w rozwój produkcji autobusów na prąd.

W inauguracji konferencji wezmą udział m.in. premier Beata Szydło oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Paweł Janas
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane