/  / Rząd chce rozmawiać o autach na prąd

Rząd chce rozmawiać o autach na prąd

Na pierwszym planie - Michał Kurtyka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii, na drugim planie - Krzysztof Tchórzewski, minister energii.
Na pierwszym planie - Michał Kurtyka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii, na drugim planie - Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

Ministerstwo Energii zaprosiło „wszystkie podmioty zainteresowane tematem rozwoju sektora elektromobilności w Polsce do przedstawienia wizji w zakresie barier i wyzwań stojących przed tym sektorem”. Wysłuchanie publiczne odbędzie się 28 października 2016 r.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
- Chcielibyśmy poznać Państwa opinie i wspólnie zastanowić się nad rozwiązaniami, które mogłyby przyczynić się do upowszechnienia wiedzy w tym obszarze. Do udziału w spotkaniu zapraszamy w szczególności przedstawicieli sektora motoryzacyjnego i sektora elektromobilności, stowarzyszenia branżowe /…/ oraz jednostki zajmujące się badaniami i rozwojem – możemy przeczytać na stronie resortu.

Podczas konferencji zorganizowanej 20 września 2016 roku w Ministerstwie Energii, szef resortu Krzysztof Tchórzewski oraz wiceminister Michał Kurtyka przedstawili szczegóły „Planu rozwoju elektromobilności w Polsce”. Wśród jego najbardziej znanych założeń jest m.in. ten przewidujący, że do 2025 roku po naszych drogach jeździć będzie milion aut elektrycznych.  Rządowi marzy się także by za kilka-kilkanaście lat rodzima polska firma produkowała samochody na prąd. Autorzy „Planu” przedstawili ponadto szereg konkretnych działań, które ułatwiłyby zrealizowanie tego bardzo ambitnego celu.

PJ
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane