/  / Ryszard Petru w Solarisie

KADRY | Ryszard Petru w Solarisie

Solaris|
null
null

Właściciele firmy Solaris Bus & Coach powołali Ryszarda Petru na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Oprócz obowiązków wynikających z kodeksu spółek handlowych oraz statutu organizacji będzie on aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu kierunków rozwoju firmy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Marka Solaris jest bardzo dobrze znana w swojej branży, podobnie jak Ryszard Petru jest ceniony w środowisku finansów i ekonomii. Jestem przekonana, że jego dołączenie do struktur firmy będzie dużą wartością dodaną oraz impulsem do dalszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa - podkreśla Solange Olszewska, założycielka i prezes zarządu Solaris Bus & Coach.

Ryszard Petru dotychczas był partnerem w firmie doradczej PwC. Wcześniej pracował na stanowiskach dyrektora zarządzającego i głównego ekonomisty w bankach komercyjnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansów, a także rynku kapitałowego.

Petru był między innymi doradcą wicepremiera Leszka Balcerowicza i ekspertem oraz pracownikiem Banku Światowego.

"Firma Solaris jest jedną z niewielu polskich marek, które mają charakter globalny. Jest firmą prywatną zbudowaną od podstaw, niezwykle innowacyjną, która wciąż wyprzedza konkurencję nowymi rozwiązaniami. Jako jedna z nielicznych fabryk w naszym kraju posiada własny silny dział badań i rozwoju - wylicza Ryszard Petru.

"Solaris ma wielkie szanse na dalszą ekspansję w Polsce, w Europie i na świecie dzięki nowoczesnym i innowacyjnym produktom, ale także, a może przede wszystkim, dzięki profesjonalnemu zespołowi ludzi. Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować na rzecz przedsiębiorstwa o tak olbrzymim potencjale rozwoju".

W związku z objęciem funkcji przewodniczącego rady nadzorczej firmy Solaris Ryszard Petru oświadcza, że nie prowadzi działalności w organizacjach, w których dalsze uczestnictwo mogłoby powodować konflikt interesów związany z aktywnością na rzecz firmy Solaris lub byłoby niedopuszczalne ze względów natury etycznej.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane