/  / Rynek włoski odrabia straty

Rynek włoski odrabia straty

null
© FIAT
null

Po ostatnim kryzysie finansowym i kłopotach ekonomicznych we Włoszech tamtejszy rynek samochodów osobowych notuje teraz duże wzrosty sprzedaży w salonach.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Marzec okazał się kolejnym ogólnie dobrym miesiącem dla rynku nowych osobówek we Włoszech. Klienci zarejestrowali prawie 190 400 samochodów, co przekłada się na wzrost o dynamice około 17,4%. Na wyraźne ożywienie wpływ mają takie czynniki jak atrakcyjne rabaty w motosalonach poszczególnych marek oraz utrzymujące się na niskim poziomie stopy procentowe.

Z kolei w całym pierwszym kwartale na drogi słonecznej Italii wyjechało już przeszło 519 000 nowych osobówek. To wprawdzie zdecydowanie mniej niż średnia w okresie przed ostatnim kryzysem finansowym, jednak na tle wyników ubiegłorocznych tempo wzrostu rzeczywiście robi wrażenie (+20,8%).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane