/  / Rynek w Hiszpanii rośnie, ale…

Rynek w Hiszpanii rośnie, ale…

null
© SEAT
null

W styczniu rynek nowych samochodów osobowych w Hiszpanii poprawił wyniki rejestracji o 7,6%, kontynuując tym samym trend wzrostowy obserwowany przez łącznie 5 miesięcy z rzędu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W miesiącu styczniu rynek nowych samochodów osobowych w Hiszpanii osiągnął wynik nieco ponad 53 400 rejestracji, czyli więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej o 7,6%. Wzrost z jednej strony cieszy, ale trzeba pamiętać, że popyt na auta w dalszym ciągu stymuluje na Półwyspie Iberyjskim program dopłat PIVE, a stanu rzeczy dodatkowo nie poprawia bardzo wysoka stopa bezrobocia.

Dzięki oferowanym dotychczas transzom premii wrakowych hiszpański motorynek zakończył rok kalendarzowy 2013 wzrostem na poziomie 3,3% (łącznie 722 700 rejestracji nowych samochodów osobowych).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane