/  / Rynek w coraz lepszej formie

Rynek w coraz lepszej formie

null
© Volkswagen
null

Wygląda na to, że rynek nowych samochodów osobowych w Europie Zachodniej po ostatnich spadkach ma się coraz lepiej. W lipcu rejestracje podskoczyły o 5%, a licząc od początku roku – o 5,4%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak wynika z raportu firmy analitycznej LMC Automotive, w lipcu rynek nowych samochodów osobowych w Europie Zachodniej odnotował wzrost o dynamice 5%. Z salonów dealerskich wyjechało na drogi nieco ponad 1 002 200 aut.

Największym rynkiem zbytu w regionie pozostają Niemcy, gdzie rejestracje zwiększyły się o 6,8% (270 200 egzemplarzy). Miejsce drugie zajmuje Wielka Brytania, która utrzymuje pozytywny trend dzięki lipcowemu wzrostowi o dynamice 6,6% (172 900 sztuk). Na ostatnim miejscu podium plasuje się natomiast Francja z wynikiem prawie 143 800 egzemplarzy (-4,3%).

W okresie styczeń-lipiec łączny wynik rejestracji dla rynku motoryzacyjnego w Europie Zachodniej to ponad 7 390 600 sztuk. Dzięki temu branża poprawiła rezultat ubiegłoroczny o 5,4%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane