/  / Rynek nowych samochodów we Francji nadal dołuje

Rynek nowych samochodów we Francji nadal dołuje

Na podstawie danych CCFA|
null
© Renault
null

Rynek nowych samochodów osobowych we Francji osiągnął w maju wynik na poziomie nieco ponad 148 500 rejestracji. To mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej o 10,3%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według wstępnych danych organizacji branżowej CCFA we Francji, na rodzime koncerny PSA Peugeot Citroen oraz Renault Group w maju przypadł udział rynkowy na poziomie łącznie około 51,26% (rok wcześniej: 52,31%). Łączny wolumen wyniósł prawie 76 150 egzemplarzy wobec 86 670 sztuk rok wcześniej (-12,1%).

Spadek rejestracji notowany w ostatnich miesiącach nie tylko bieżącego roku świadczy o trudnej koniunkturze, z jaką boryka się branża motoryzacyjna jako całość tym bardziej, że przez ostatnie cztery lata popyt we Francji stymulowały dopłaty. Podejmowaniu decyzji zakupowych przez francuskich klientów na pewno nie sprzyja też niepewna sytuacja ekonomiczna w obliczu takich zjawisk jak pogarszająca się sytuacja na rynku pracy oraz działania zacieśniające politykę fiskalną państwa.

Licząc od stycznia łączny wynik rejestracji nowych samochodów osobowych we Francji przekroczył poziom 740 100 sztuk, czyli mniej niż rok wcześniej o 11,9%.

Przy uwzględnieniu efektu kalendarzowego, czyli różnicy w liczbie dni roboczych między rokiem bieżącym a analogicznym okresem 2012 spadek jest nieco mniejszy i wynosi około 11%.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane