/  / Ruszyła produkcja nowego Forda Transit Custom

Ruszyła produkcja nowego Forda Transit Custom

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnull

Pierwsze egzemplarze nowego Forda Transit Custom oraz Tourneo Custom zjechały z linii produkcyjnych w tureckim Kocaeli. Auta pojawią się w salonach sprzedaży przed końcem roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Pojawienie się Forda Transit Custom oraz Tourneo Custom zwiastuje zupełne przeobrażenie gamy modelowej pojazdów użytkowych marki, które ma nastąpić do końca roku 2013.

W gamie modeli użytkowych nowy Transit Custom, który można zamówić w ośmio- lub dziewięciosobowej wersji Tourneo Custom, wypełnia lukę między mniejszym Fordem Transit Connect a większym Fordem Transit.

W obu modelach właściwości dynamiczne podwozia mają zapewniać bardzo dobre wrażenia z jazdy, a atrakcyjne stylizacje nadwozia oraz wnętrza zwiększyć grono zwolenników rodziny modelowej Transita.

Oba pojazdy napędzane będą przez najnowszy silnik wysokoprężny 2.2 Duratorq, dostępny w trzech wersjach mocy: 100, 125 lub 155-konnej. Nowe modele mają być niezwykle paliwooszczędne w swojej klasie. Tourneo Custom będzie zużywał jedynie 6,5 litra na 100 kilometrów, natomiast Transit Custom zużyje na takim samym dystansie 6,6 litra paliwa.

Transit Custom oraz Tourneo Custom będą montowane w należących do spółki Ford Otosan zakładach w tureckim Kocaeli. Należąca do Forda oraz Koc Holdings firma Ford Otosan to jedna z najlepiej prosperujących spółek w przemyśle motoryzacyjnym.

Ford Transit produkowany jest w fabryce w Kocaeli od 2001 roku, a do dziś powstało tam już łącznie ponad 2 250 000 pojazdów, które znalazły swych nabywców w ponad 70 krajach.

Transit Custom oraz Tourneo Custom pojawią się w salonach sprzedaży pod koniec bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane