/  / Rusza nowa produkcja Porsche

Rusza nowa produkcja Porsche

null
© Porsche
null

Tego modelu nie ma jeszcze fizyczne w salonach sprzedaży, ale wielu miłośników motoryzacji i tak już posiada sporo informacji na temat nowego Porsche Macan. Niemiecki koncern wiąże z Macanem duże nadzieje na ekspansję oraz dalsze zwiększenie i tak już rekordowej sprzedaży.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak informuje niemiecki serwis branżowy Automobilwoche, już 11 lutego nastąpi oficjalne otwarcie zakładów Porsche AG w Lipsku po istotnych inwestycjach związanych z rozbudową obiektu oraz uruchomieniem produkcji seryjnej modelu Macan.

W niemieckiej fabryce dobiegł właśnie końca zakrojony na szeroką skalę program inwestycyjny o wartości ponad 500 mln EUR. Dzięki niemu powstało tam w pełni samodzielne centrum produkcji samochodów dysponujące lakiernią, zakładem budowy karoserii oraz liniami do montażu nowego modelu Porsche Macan.

Szacuje się, że w ciągu roku produkcja Porsche Macan wyniesie do 50 000 egzemplarzy rocznie. W związku ze zrealizowaną inwestycją powstało też 1 500 nowych miejsc pracy.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane