/  / Ruch w użytkowych Volkswagenach

Ruch w użytkowych Volkswagenach

null
© Volkswagen
null

Dostawy na rynek modeli z gamy Volkswagen Samochody Użytkowe poszły wyraźnie w górę. To w dużej mierze zasługa popularności modelu serii T.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pierwszym półroczu marka Volkswagen Samochody Użytkowe dostarczyła na świecie łącznie 238 800 egzemplarzy. To o 7% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Na szczególną uwagę zasługują wyniki, jakie notują Volkswageny z serii T – przypada na nie łącznie 100 300 egzemplarzy (+12,9%). Drugie miejsce w statystykach zapewnił sobie natomiast Volkswagen Caddy (78 800 sztuk: +6,6%).

A jak idzie w Polsce?
Otóż pierwsze półrocze pod względem rejestracji okazało się dla marki Volkswagen Samochody Użytkowe najlepszym w historii: łącznie na rynek trafiło 4 011 pojazdów, co oznacza wzrost o przeszło 26%.

Bestsellerem marki nad Wisłą jest Caddy, które uzyskało wynik rzędu 1 672 aut (+8,3%). Natomiast ponad pięciokrotnie większym przyrostem liczby rejestracji może pochwalić się seria T (+52,9%). Volkswagen T6 zapewnił sobie około 24-procentowy udział w segmencie.

Z kolei Volkswagen Amarok zarejestrował się na polskim rynku w liczbie 326 egzemplarzy. To daje wzrost o dynamice 96% i pozycję lidera w segmencie pikapów.

Crafter – czyli największy z modeli marki – również ma za sobą niezłe półrocze (608 sztuk; +10%). Pozycję Craftera na tle klasowych konkurentów z pewnością wzmocni nowa generacja, której debiut szykuje się jesienią. Samochód będzie produkowany w Polsce.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane