/  / Rozpędzony Opel

Rozpędzony Opel

Opel|
null
© Opel
null

W lipcu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 2 675 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. Był to najlepszy miesiąc pod względem sprzedaży w roku bieżącym dla tego producenta.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Licząc łącznie od stycznia, do klientów nad Wisłą trafiło 16 516 samochodów marki Opel, czyli o ponad 40% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (11 726 sztuk).

Liderem sprzedaży Opla jest model Astra, która uzyskała wynik łącznie 5 038 sztuk. Na pozycji drugiej uplasowała się Corsa z wynikiem 4 559 egzemplarzy, a trzecie miejsce zajęła Insignia (2 633 sztuki).

Dobrze radzą sobie również pozostałe modele z gamy. W lipcu do klientów trafiło 166 sztuk Merivy. Kumulatywna sprzedaż tego modelu wyniosła 870 egzemplarzy, co w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku dało aż 380-proc. dynamikę wzrostu. Lipiec był kolejnym z rzędu dobrym miesiącem również dla Mokki (209 aut). Narastająco sprzedaż Mokki nad Wisłą wyniosła 1 040 sztuk, co oznacza 112% wzrostu w porównaniu do wyników rok wcześniej.

"Bardzo wysoka sprzedaż w okresie wakacyjnym dała nam mocne, drugie miejsce w samochodach osobowych, a nasz udział w rynku w tym segmencie w lipcu wzrósł do 9,54%. Jest to, jak do tej pory, najlepszy miesiąc w tym roku. Utrzymujemy stabilny trend wzrostowy, który pozwolił nam osiągnąć największą dynamikę sprzedaży w pierwszej dziesiątce liderów rynku - komentuje Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

W ramach ofensywy produktowej Opla na rynku pojawią się wkrótce nowości: Adam Rocks i Corsa V (oba modele z silnikiem nowej generacji ECOTEC 1.0). W gamie samochodów dostawczych debiutują nowy Vivaro z turbodoładowanymi silnikami wysokoprężnymi 1.6 CDTI oraz 1.6 BiTurbo CDTI, a także Movano z jednostkami BiTurbo o pojemności 2,3 litra.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane