/  / Rośnie włoski rynek, rośnie i Fiat

Rośnie włoski rynek, rośnie i Fiat

null
© FIAT
null

Na podkreślenie zasługuje jednak fakt, że tempo wzrostu sprzedaży dla całej grupy FCA przewyższa dynamikę, jaką może pochwalić się cały motorynek w słonecznej Italii.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
I nie jest to wcale przypadek. Z takim bowiem trendem mamy już do czynienia nieprzerwanie szesnasty miesiąc z rzędu.

W kwietniu rejestracje nowych samochodów osobowych we Włoszech osiągnęły poziom prawie 167 000 egzemplarzy (+11,5%). Na marki wchodzące w skład grupy Fiat Chrysler Automobiles przypadło z powyższego ponad 48 700 pojazdów. Czyli więcej niż w analogicznym miesiącu rok temu o 12,15%.

W podziale na poszczególne marki wysoką dynamikę wzrostu odnotowała w kwietniu Lancia (+25,5%), Jeep (+23,6%) oraz sam Fiat (+10,1%). Z kolei w rankingu TOP-10 modeli na reprezentantów ze stajni FCA przypada łącznie sześć pozycji – wraz z Fiatem Pandą, który na Półwyspie Apenińskim pozostaje etatowym liderem sprzedaży.

Nowym graczem w portfolio FCA jest natomiast Fiat Tipo. Ten kompaktowy model zdążył już dołączyć do najpopularniejszych samochodów włoskiego segmentu C dzięki prawie 3 000 egzemplarzy, jakie sprzedano w kwietniu. Dużym wzmocnieniem w ofercie okażą się z pewnością nowe wersje nadwoziowe Tipo (hatchback oraz kombi).

ZOBACZ TEŻ:
Fiat Tipo hatchback – Przymiarki cenowe
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane