/  / Rośnie rynek, rośnie Fiat

Rośnie rynek, rośnie Fiat

null
© FIAT
null

W lutym rynek nowych samochodów osobowych we Włoszech zanotował wzrost o 8,6%. Wzrostem może pochwalić się też grupa Fiat Chrysler Automobiles, która poprawiła notowania ubiegłoroczne o 7,3%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Poszczególne marki Fiat Chrysler Automobiles uzyskały na rynku włoskim łącznie ponad 33 200 rejestracji nowych samochodów osobowych. Najwięcej egzemplarzy z powyższego wolumenu przypadło ma markę Fiat: w lutym rejestracje tego producenta wyniosły prawie 26 000 egzemplarzy, co w stosunku rocznym daje wzrost o 9,8%. Udział rynkowy przypadający na Fiata zwiększył się nieznacznie o 0,2% do prawie 21,8%.

Marka Lancia/Chrysler dzięki 4 400 rejestracji również poprawiła notowania z lutego ubiegłego roku, ale nie tak wyraźnie, jak miało to miejsce w przypadku wymienionego wyżej Fiata (+0,3%). W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku wynik omawianej marki to łącznie 10 000 rejestracji, czyli o 7,5% więcej niż w analogicznym czasie roku 2013.

Dodajmy, że w rankingu modeli Lancia Ypsilon, wytwarzana w tyskiej fabryce Fiat Auto Poland, zajmuje drugie miejsce na rynku włoskim pod względem popularności aut z segmentu B zarówno za miesiąc luty, jak również w ciągu dwóch pierwszych miesięcy bieżącego roku.

Pozostałe marki w portfolio Fiat Chrysler Automobiles uzyskały w lutym następujące wyniki:
- Alfa Romeo: 2 400 egzemplarzy (-3,8%)
- Jeep: 625 egzemplarzy (+7%)

Łącznie w okresie styczeń-luty zarejestrowano na rynku włoskim 236 500 nowych samochodów osobowych (+6%). Na grupę Fiat Chrysler Automobiles przypadło z powyższego ponad 66 500 egzemplarzy (+2,2%).


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane