/  / Rosja: Spadek goni spadek

Rosja: Spadek goni spadek

null
© Chips Away
null

W sierpniu zanotowano kolejny spadek sprzedaży nowych osobówek w Rosji. Mizernym pocieszeniem dla producentów może być fakt, że to spadek najniższy od początku 2015.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W sierpniu rynek nowych samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych w Rosji zanotował spadek sprzedaży o 19,4%. Klienci kupili w salonach niecałe 138 700 aut wobec 172 000 egzemplarzy, jakie znalazły nabywców w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

Sytuacja ekonomiczna w Rosji pozostaje niestabilna, a mizernym pocieszeniem dla producentów samochodów może być fakt, że spadek sierpniowy jest najniższy od początku 2015. Dla porównania, w lipcu sprzedaż poleciała w dół aż o prawie 28%.

Licząc natomiast łącznie od początku bieżącego roku, rosyjscy dealerzy samochodowi sprzedali tylko nieco ponad 1,05 mln nowych pojazdów. To mniej niż w okresie styczeń-sierpień AD 2014 aż o 33,5%.

Rosyjskie stowarzyszenie branżowe AEB opublikowało w czerwcu prognozy, z których wynika, że w całym bieżącym roku kalendarzowym rosyjski motorynek może skurczyć się nawet o 36%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane