/  / Rosja: Rynek w rozsypce

Rosja: Rynek w rozsypce

null
© Renault
null

Rosyjski rynek nowych samochodów osobowych zanotował w lutym spadek aż o prawie 38%. Wygląda na to, że w najbliższym czasie będzie jeszcze gorzej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Rosyjski rynek nowych samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych zanotował w lutym wynik na poziomie niecałych 128 300 egzemplarzy. To o 37,9% mniej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

Jak mówi Joerg Schreiber ze stowarzyszenia branżowego AEB, które analizuje aktualne trendy w rosyjskiej moto-branży: "Rynek wchodzi teraz w bardzo trudną fazę, a luty to dopiero początek. Jeszcze nie osiągnęliśmy dna. Dobre informacje makroekonomiczne, takie jak ostatnia stabilizacja kursu rubla, dają nadzieję na poprawę w dłuższej perspektywie. Do tego czasu uczestnicy rynku będą musieli jednak wziąć głęboki oddech i uzbroić się w cierpliwość".

W ujęciu sumarycznym za dwa pierwsze miesiące bieżącego roku z rosyjskich salonów sprzedaży wyjechało tylko nieco ponad 243 800 nowych aut, co daje spadek o ponad 32%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane