/  / Rosja: Kryzys nie odpuszcza

Rosja: Kryzys nie odpuszcza

null
© WeBuyAnyCar
null

Na rosyjskim rynku nowych samochodów osobowych spadek goni spadek. Jest nawet gorzej niż prognozowali analitycy branżowi.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pierwszym półroczu rynek nowych samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych w Rosji osiągnął wynik na poziomie nieco ponad 672 000 egzemplarzy. To o 14,1% mniej niż rok temu. Dwucyfrowego spadku nie udało się też rosyjskiej branży uniknąć w samym czerwcu, który okazał się gorszy niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego o 12,5%.

Jak przyznaje otwarcie stowarzyszenie branżowe AEB, które monitoruje rynek motoryzacyjny w Rosji, analitycy jeszcze na początku A.D. 2016 nie spodziewali się tak wyraźnych spadków sprzedaży. W obliczu zaistniałej sytuacji AEB zmodyfikowało już swoje prognozy dotyczące wyników na koniec roku: szacowany wolumen wynieść ma około 1,44 mln egzemplarzy, czyli o 10,3% mniej niż w 2015. O ile oczywiście tempo spadków w kolejnych miesiącach wyraźnie przyhamuje.

Przypomnijmy jeszcze, że na koniec roku ubiegłego rosyjski rynek motoryzacyjny względem poziomu za 2014 skurczył się aż o 36%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane