/  / Rosja: Klienci w odwrocie

Rosja: Klienci w odwrocie

null
© Opel
null

W marcu sprzedaż nowych samochodów osobowych w Rosji spadła aż o ponad 40%. Jak na razie – oznak stabilizacji na rynku nie widać.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W marcu na rosyjskim rynku nowych samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych sprzedano 139 850 egzemplarzy. To mniej aż o 42,5% – lub o prawie 103 500 aut – niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. Analitycy branżowi prędzej czy później spodziewają się stabilizacji sprzedaży, jednak jeszcze nie w tym momencie.

Przypomnijmy, że i w lutym rosyjski motorynek zanotował dotkliwy spadek sprzedaży – o 38%. Wielu tamtejszych klientów pospieszyło się z zakupem nowego auta jeszcze przed końcem roku 2014, spodziewając się rychłego pogorszenia sytuacji ekonomiczno-politycznej.

Natomiast w ciągu całego pierwszego kwartału klienci w Rosji kupili łącznie około 383 700 nowych samochodów. To gorzej niż przed rokiem o 36,3%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane