/  / Rosja: Będzie jeszcze gorzej?

Rosja: Będzie jeszcze gorzej?

null
© Lada
null

Mimo lekkiego wzrostu sprzedaży w grudniu, rynek nowych samochodów osobowych w Rosji zakończył rok 2014 na znacznym minusie. Wygląda na to, że 2015 przyniesie dalsze pogorszenie nastrojów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W grudniu rynek nowych samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych w Rosji osiągnął lekki wzrost sprzedaży o dynamice 2,4%. Nie zmienia to jednak faktu, że cały rok miniony nie był dla branży udany – w sumie klienci indywidualni oraz firmy kupili raptem nieco ponad 2 491 000 aut, co w porównaniu z rokiem 2013 oznacza spadek aż o 10,3%.

Z powodu aktualnej sytuacji makro-politycznej oraz zawirowań związanym z kursem rubla rok 2015 zapewne przyniesie dalsze spadki na rosyjskim moto-rynku. Czarny scenariusz rysuje m.in. tamtejsze stowarzyszenie branżowe AEB. Szacuje ono, że sprzedaż nowych samochodów u naszych wschodnich sąsiadów spadnie aż o 24% do poziomu około 1,89 mln egzemplarzy.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane