/  / Rewolucja w VAT od samochodów

Rewolucja w VAT od samochodów

null
null

Pytania o zasady odliczania VAT w biznesie samochodowym po 1 kwietnia już dzisiaj spędzają sen wielu dealerskim księgowym. Najwyższa pora, aby na nie odpowiedzieć.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
To, co stanie się 1 kwietnia w branży motoryzacyjnej w temacie podatku VAT, śmiało można nazwać mianem małej rewolucji. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że w firmach dealerskich pojawia się szereg wątpliwości. Co będzie się działo z autami demo i zastępczymi? Jak prawidłowo prowadzić ich ewidencję? Jak teraz będzie się rozliczać usługi serwisowe, mechaniczne i blacharsko-lakiernicze? Co ze sprzedażą pojazdów używanych? Czy ustawa rzeczywiście kończy problemy z VAT-marżą?

To tylko kilka z dziesiątek pytań, które zadają sobie codziennie pracownicy działów finansów i księgowości stacji dealerskich w Polsce.

Już 26 marca, a więc kilka dni przed początkiem obowiązywania nowych przepisów, przyjdzie pora na odpowiedzi. Tego dnia odbędzie się bowiem w Warszawie dedykowane szkolenie dla dealerskich księgowych, którego organizatorem jest firma DCG Dealer Consulting, wydawca miesięcznika Dealer. Początek szkolenia o godzinie 9:30.

W czasie całodniowych zajęć szczególny nacisk zostanie położony właśnie na zmiany w zakresie odliczania podatku VAT z tytułu nabycia pojazdów samochodowych i wydatków związanych z ich eksploatacją (m.in. odliczenia VAT od aut nowych i używanych, użytkowanie pojazdów służbowych do celów prywatnych, stosowanie VAT-marży, wystawianie faktur korygujących po wejściu nowych przepisów, zwolnienia dla samochodów używanych od stycznia 2014).

Omówione zostaną też orzecznictwo sądów administracyjnych, interpretacje organów podatkowych oraz nowelizacja ustawy dotyczącej wykorzystywania pojazdów służbowych na cele prywatne oraz wydatków na najem.

Szkolenie poprowadzi Marta Szafarowska, ekspert podatkowy oraz partner w jednej z najlepszych polskich firm doradztwa podatkowego MDDP sp. z o.o.

Szczegółowy program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się TUTAJ.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane