/  / Rewelacyjne półrocze Opla

RYNEK | Rewelacyjne półrocze Opla

Opel|
null
© Opel
null

Dla Opla był to rekordowy czerwiec w Polsce od roku 2008. Natomiast w całym pierwszym półroczu marka zwiększa sprzedaż nad Wisłą o ponad 42%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W czerwcu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła łącznie 2 479 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. Był to jednocześnie najlepszy czerwiec od 2008 roku i najlepszy miesiąc w roku bieżącym.

Łącznie w pierwszym półroczu do klientów nad Wisłą trafiły 13 942 samochody koncernu z Russelsheim, czyli o ponad 42% więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku, które zakończyło się wynikiem na poziomie 9 808 sztuk. Liderem sprzedaży marki jest model Opel Astra: 4 175 sztuk. Tuż za nią uplasowała się Corsa z wynikiem 4 065 egzemplarzy, a trzecie miejsce zajęła Insignia (2 183 sztuki).

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w pierwszym półroczu. Świetnie została przyjęta przez polskich klientów nowa Meriva, debiutująca na początku tego roku. Potwierdzeniem tego jest prawie 400% wzrost sprzedaży tego rodzinnego minivana w stosunku do zeszłego roku i najlepszy wynik miesięczny w historii sprzedaży - podkreśla Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

"Z kolei poprawa dostępności Mokki, miejskiego SUV-a Opla, przełożyła się prawie natychmiast na wzrost sprzedaży. W pierwszym półroczu wzrosła ona o ponad 100% - dodaje Mieczkowski.

W pierwszej połowie roku sprzedaż Opla Merivy wyniosła 705 sztuk, natomiast w analogicznym okresie 2013 roku były to 142 egzemplarze.

Czerwiec był kolejnym z rzędu dobrym miesiącem dla Mokki - do klientów trafiło 188 aut. Narastająco sprzedaż omawianego modelu w pierwszym półroczu wyniosła 944 sztuki wobec 466 samochodów, które znalazły nabywców na polskim rynku rok wcześniej.

Opel konsekwentnie rozwija także sprzedaż samochodów dostawczych. W pierwszym półroczu wolumen wyniósł 1 139 sztuk, co oznacza wzrost o dynamice 56%. Najpopularniejszymi modelami w gamie były Vivaro (65% wzrostu; 631 sprzedanych egzemplarzy) oraz Movano, które wypracowało 43% wzrostu i wynik na poziomie 138 sprzedanych egzemplarzy.

W drugiej połowie bieżącego roku czekają nas kolejne premiery rynkowe spod znaku błyskawicy. Już wkrótce na polskim rynku pojawi się nowy Vivaro z turbodoładowanymi silnikami wysokoprężnymi: 1.6 CDTI oraz 1.6 BiTurbo CDTI, a także Movano z jednostkami BiTurbo o pojemności 2,3 litra.

Przed nami także debiut Adama Rocks, czyli miejskiego minicrossovera z otwieranym, brezentowym dachem Swing Top. Natomiast pod sam koniec roku czeka nas premiera kolejnej generacji Corsy. Auto zostanie wyposażone nie tylko w silnik benzynowy nowej generacji ECOTEC 1.0, połączony z nową przekładnią 6-biegową, ale także w zupełnie nowe podwozie i poprawiony układ kierowniczy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane