/  / Renegade hitem sprzedaży Jeepa

Renegade hitem sprzedaży Jeepa

null
© Jeep
null

Sprzedaż Jeepa w Europie poszła w górę o grubo ponad 100%. Co stoi za takimi sukcesami amerykańskiej marki na Starym Kontynencie?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

W sierpniu marka Jeep zanotowała na rynku europejskim już 22. z rzędu miesiąc wzrostów rejestracji. Wrażenie robi zwłaszcza dynamika sprzedaży: w lipcu Jeep poprawił wyniki ubiegłoroczne o 139,3%, a w sierpniu – o 112,7%.

Wśród kluczowych rynków zbytu na Starym Kontynencie dla marki Jeep wybijają się Włochy (+247,6% w lipcu oraz +216,5% w sierpniu), a także Francja (+409,1% w lipcu i +173,3% w sierpniu) i Wielka Brytania (+148,6% lipiec | +58% sierpień).

W ujęciu narastającym od początku bieżącego roku klienci w Europie zarejestrowali łącznie ponad 57 000 samochodów marki Jeep. To daje wzrost o dynamice 163%.

Pierwsza świeczka na torcie
Co stoi za takimi sukcesami amerykańskiej marki na Starym Kontynencie? To przede wszystkim model Jeep Renegade, który niedawno świętował swoje pierwsze urodziny. Mimo stosunkowo krótkiego jeszcze stażu rynkowego, Renegade pod względem popularności plasuje się już w rankingu TOP-10 dla europejskiego segmentu małych SUV-ów.

W lipcu oraz sierpniu wyniki Renegede'a przekroczyły poziom łącznie 7 200 sprzedanych egzemplarzy. Dla porównania, wyniki dla całej marki to odpowiednio 7 300 oraz 4 800 rejestracji.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane