/  / Renault rośnie w Niemczech

Renault rośnie w Niemczech

null
© Renault
null

Niemcy to dla Grupy Renault drugi największy rynek w Europie, a na świecie – trzeci. Rok 2015 okazał się dla importera udany.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W roku ubiegłym Grupa Renault sprzedała na rynku niemieckim łącznie ponad 177 400 nowych osobówek oraz samochodów dostawczych. To daje wzrost wolumenu o dynamice 2,7%.

Na markę Renault przypadło z powyższego prawie 130 000 egzemplarzy. Dzięki poprawie o 6,5% firmie udało się osiągnąć lepszy wynik niż cały rynek niemiecki, który rok miniony zamknął wzrostem wynoszącym "tylko" 5,4%.

Clio znów numerem #1
Najpopularniejszym modelem w gamie Renault ponownie okazało się Clio. Uzyskany wynik – 22 413 egzemplarzy. Na drugim miejscu podium uplasowało się natomiast Twingo z rezultatem na poziomie 21 106 sztuk.

Wyraźnie w górę poszły w międzyczasie notowania modelu Renault Captur. Ten miejski crossover znalazł nad Renem chętnych na 16 310 aut, czyli o 2 593 więcej niż w roku poprzedzającym. Generalnego importera cieszą też wyniki nowości. Takich jak Renault Kadjar. Ten kompaktowy SUV – wprowadzony oficjalnie na rynek w czerwcu ubiegłego roku – legitymuje się wynikiem na poziomie 6 977 egzemplarzy.

Udany rok ma też za sobą Espace V – w swoim najnowszym wcieleniu zaprojektowany jako crossover. Od momentu premiery auto spod znaku rombu uzyskało na niemieckim rynku wynik rzędu 2 343 egzemplarzy.

Mocny gracz w dostawczych
Renault to jednocześnie gracz #1 w segmencie lekkich pojazdów dostawczych na rynku niemieckim – wśród marek zagranicznych. Rok ubiegły firma zamknęła wynikiem rzędu 19 402 egzemplarzy. To więcej aż o 15,9% niż w rezultat osiągnięty w roku poprzedzającym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane