/  / Renault Captur ma wzięcie

Renault Captur ma wzięcie

null
© Renault
null

W związku z dużym popytem rynkowym fabryka Renault w hiszpańskim Valladolid, gdzie powstają egzemplarze modelu Renault Captur, zwiększy zatrudnienie o kolejne 450 osób.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Poczynając od października w fabryce Grupy Renault w Valladolid zostanie wprowadzona trzecia zmiana produkcyjna. Będzie ona obowiązywać przez rok, ale sytuacja może się zmienić w zależności od aktualnej sytuacji rynkowej.

Hiszpańska fabryka będzie mogła produkować ponad 5 200 sztuk Captura tygodniowo. Pod koniec bieżącego roku dostawy zwiększą się jeszcze do poziomu 5 600 aut.

Produkcja seryjna modelu Renault Captur wystartowała oficjalnie w lutym ubiegłego roku. Początkowo z linii montażowej zjeżdżało 350 egzemplarzy w jednozmianowym systemie pracy. Popyt na samochód okazał się jednak tak duży, że już miesiąc po premierze handlowej wprowadzono drugą zmianę, zwiększając zatrudnienie o 500 osób. Dzięki temu dzienna produkcja wzrosła do 710 sztuk.

W marcu bieżącego roku doszło jeszcze 250 nowych etatów, dzięki czemu dzienna produkcja w pełnym systemie dwuzmianowym osiągnęła 900 egzemplarzy.

Renault Captur to samochód dostępny w ponad 60 krajach świata, które obejmują nie tylko Europę, ale też np. Algierię i Maroko, jak również tak odległe zakątki jak chociażby Singapur, Japonia i Korea (oferowany jako Samsung QM3).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane