/  / Rekordowy udział Renault Polska

Rekordowy udział Renault Polska

Renault Polska|
null
© Renault
null

W czerwcu udział samochodów marki Renault i Dacia w polskim rynku osiągnął rekordowy wynik prawie 12,7%. Jest to najwyższy miesięczny udział obydwu marek od roku 1998.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W czerwcu polski rynek samochodów osobowych i dostawczych odnotował wzrost o dynamice 0,9% w stosunku do wolumenu rok wcześniej. Natomiast liczba rejestracji nowych samochodów z gamy Renault wyniosła 2 238 sztuk i wzrosła tym samym o 15,4%. W przypadku aut z gamy Dacia uzyskany wynik to 1 453 egzemplarzy (+12,8%). Łącznie udział pojazdów marki Renault i Dacia wyniósł 12,7%, co stanowi nowy miesięczny rekord.

W pierwszej dziesiątce rankingu rejestracji modeli osobowych wysokie, szóste miejsce zapewniła sobie w czerwcu Dacia Duster: 703 egzemplarze to o prawie 54% więcej niż w czerwcu 2013. Liderem w gamie Renault pozostaje od dłuższego czasu Clio (617 sztuk). Dobry wynik – z prawie podwojoną sprzedażą w stosunku do czerwca roku ubiegłego – zanotował także Renault Captur (315 samochodów).

Z kolei w gamie użytkowych pojazdów Renault tradycyjnie liderem sprzedaży w czerwcu został Master (531 sztuk). Master to jednocześnie lider całego rynku samochodów dostawczych do 6 ton.

Dynamiczne wzrosty notowań wykazują także rejestracje obydwu marek na polskim rynku w całym pierwszym półroczu: Renault o 24,2%, natomiast Dacia aż o 31,1%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane