/  / Rekordowy kwartał dla Audi

Rekordowy kwartał dla Audi

null
© Audi
null

Dealerzy Audi wydali klientom w marcu rekordową jak na jeden miesiąc liczbę samochodów: 170 450 egzemplarzy. To więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej o 15,4%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dzięki temu marzec bieżącego roku to już 51. z rzędu miesiąc nieprzerwanego wzrostu globalnej sprzedaży marki z Ingolstadt. Chiny (+36,6%), Niemcy (+10,2%) oraz Wielka Brytania (+12,7%) zanotowały w ubiegłym miesiącu szczególnie znaczący przyrost.

Natomiast w całym pierwszym kwartale sprzedaż Audi na świecie zwiększyła się o 11,7%, osiągnąwszy poziom 412 850 samochodów. To pierwszy raz, gdy koncernowi z Bawarii udało się przekroczyć liczbę 400 000 wprowadzonych na rynek egzemplarzy w trzy pierwsze miesiące danego roku.

W marcu z dużym sukcesem zadebiutowały kabriolety, co odegrało ważną rolę w świetnym rozpoczęciu wiosny. Sprzedaż Audi A5 Cabriolet i TT Roadster wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem odpowiednio o 8,3% oraz 22,6%. Ponadto, na pierwszych rynkach pojawiło się nowe A3 Cabriolet.

W marcu swoją premierę rynkową świętowało także Audi A3 Sportback g-tron, otwierając drogę ku mobilności neutralnej pod względem emisji CO2, możliwej dzięki wykorzystaniu e-gazu Audi.

Sprzedaż całej rodziny Audi A3 wzrosła o 52,5% i wyniosła w ubiegłym miesiącu blisko 28 750 egzemplarzy. Audi Q7 (+39%) i Audi A8 (+49%) mogą pochwalić się największą dynamiką sprzedaży spośród wszystkich dużych modeli producenta z Ingolstadt.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane