/  / Części w górę, auta w dół

Części w górę, auta w dół

AutomotiveSuppliers.pl|
null
© Toyota
null

W czerwcu zanotowano rekordową wartość wytwarzanych w Polsce części i akcesoriów motoryzacyjnych, które trafiły do odbiorców w innych krajach. W porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej dynamika wyniosła prawie 15%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W czerwcu wartość produktów motoryzacyjnych z Polski, które wyeksportowano do odbiorców w innych krajach, wyniosła około 1,66 mld euro. To o prawie 5,6% więcej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego. Warto przy tym zaznaczyć, że mamy tu do czynienia z drugim najlepszym wynikiem w roku bieżącym – lepiej pod tym względem polski moto-eksport wypadł tylko w marcu (1,69 mld euro).

Wygląda na to, że głównym motorem wzrostu w czerwcu był segment części i akcesoriów dla branży motoryzacyjnej. Eksport z Polski wyniósł w omawianej kategorii produktowej aż ponad 701,1 mln euro (+14,5%).

Natomiast czerwcowy eksport wyprodukowanych w Polsce samochodów osobowych oraz osobowo-towarowych zanotował spadek wolumenu o niecałe 4%, osiągnąwszy wartość około 453,8 mln euro.

Firma analityczna AutomotiveSuppliers.pl szacuje, że w całym roku bieżącym polskie fabryki z branży motoryzacyjnej wyeksportują do innych krajów produkty o łącznej wartości około 18,6 mld euro. Po pierwszym półroczu padł wynik łącznie 9,5 mld euro.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane