/  / Rekordowe półrocze Ssangyonga

Rekordowe półrocze Ssangyonga

null
© Ssangyong
null

W pierwszym półroczu firma Ssangyong Motor sprzedała łącznie 74 235 samochodów (+6,9%). Uzyskany wynik obejmuje 33 235 sztuk na rynku koreańskim oraz 41 000 w ramach sprzedaży eksportowej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Uzyskane wyniki ze wzrostem o dynamice prawie 7% przypisywane są popularności głównych modeli koreańskiego Ssangyong Motor na rynku krajowym (m.in. New Korando i Actyon Sports), a także pozytywnemu trendowi na światowym rynku samochodów typu SUV.

Z drugiej strony w porównaniu do ubiegłego roku sprzedaż miesięczna wyłącznie za miesiąc czerwiec była dla Ssangyong Motor niższa o 7,8%. Przyczyn tego stanu rzeczy firma upatruje w pogorszeniu nastrojów konsumentów w Korei w wyniku zmian kursów walutowych, a także w osłabieniu popytu na rynkach wschodzących.

Mimo, że w czerwcu sprzedaż na rynku krajowym była niższa o 8%, to za całe pierwsze sześć miesięcy sprzedaż krajowa dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu na samochody rekreacyjne wzrosła aż o 13,5%. New Korando i Actyon Sports jako najpopularniejsze modele marki odnotowały wzrost sprzedaży o odpowiednio 17,6% oraz o 28,3% w stosunku rocznym.

W czerwcu odnotowano w Ssangyong Motor także mniejszą o 7,7% sprzedaż eksportową. Przyczyną jest zmniejszenie popytu na rynku w Rosji, spowodowane kryzysem ukraińskim. Jednak w zestawieniu sześciomiesięcznym sprzedaż eksportowa wszystkich modeli SsangYonga w roku bieżącym była wyższa o 2,1%, na co wpływ miała przede wszystkim popularność modelu New Korando.

W związku z malejącym popytem na rynkach światowych SsangYong zdecydował się pod koniec kwietnia dokonać korekty celu sprzedażowego na rok bieżący ze 160 000 do 150 500 samochodów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane