/  / Rekordowe plony Infiniti

Rekordowe plony Infiniti

null
© Infiniti
null

Infiniti ustanawia nowy rekord sprzedaży kwietniowej. Polska – z najwyższą sprzedażą w Europie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dla marki Infiniti był to rekordowy kwiecień w historii: sprzedano łącznie 16 700 samochodów, czyli o ponad 1 700 egzemplarzy i 12% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

"Silny impet, którego nabraliśmy na początku roku, był kontynuowany w kwietniu - powiedział prezes Infiniti Roland Krueger. "Konsekwentnie realizujemy naszą strategię wzrostu, aby ugruntować pozycję Infiniti jako jednej z kluczowych marek motoryzacyjnych klasy premium na świecie".

Ponownie do wzrostu sprzedaży przyczyniły się wszystkie regiony sprzedaży Infiniti na świecie. Dla przykładu, w obu Amerykach – czyli na największym rynku regionalnym Infiniti – spółka odnotowała w kwietniu sprzedaż o 8% wyższą niż przed rokiem. W Chinach wzrost wyniósł natomiast aż 41%.

Polska liderem w Europie
Ale cóż to jest w porównaniu z polskim rynkiem? Sprzedaż Infiniti nad Wisłą była w kwietniu aż o 96% wyższa niż przed rokiem. To sprawiło, że Polska zajęła pierwsze miejsce w miesięcznym rankingu sprzedaży. Przed Niemcami oraz Francją!

"Nasz sukces zawdzięczamy konsekwentnej i przemyślanej polityce budowania wizerunku nowej marki na polskim rynku - komentuje Grzegorz Szczypior, dyrektor generalny Infiniti Polska. "Bardzo dobre przyjęcie modelu Q50, szczególnie wersji Hybrid AWD oraz 2.0 turbo, miało znaczący wpływ na nasz kwietniowy sukces sprzedażowy w Europie. Wyniki osiągane w Polsce już od prawie siedmiu lat potwierdzają duży potencjał wzrostowy marki Infiniti w naszym kraju".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane