/  / Rekordowa sprzedaż SsangYonga w lutym

Rekordowa sprzedaż SsangYonga w lutym

SsangYong|(2014-03-05 17:50)
null
© SsangYong
null

Firma SsangYong Motor sprzedała w lutym 11 805 samochodów: 5 502 pojazdy na rynku koreańskim oraz 6 303 sztuk w ramach eksportu, włączając to zestawy montażowe CKD.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dzięki rosnącemu zainteresowaniu modelem Korando i rekordowemu wzrostowi sprzedaży na rynku krajowym łączna sprzedaż w lutym była wyższa o 19,4% niż rok wcześniej, a sprzedaż w dwóch pierwszych miesiącach tego roku była wyższa od wolumenu w analogicznym okresie roku ubiegłego o 14,3%.

Szczególnie wyraźny wzrost obserwowany jest na rynku koreańskim, gdzie wzrost sprzedaży w porównaniu do analogicznych okresów ubiegłego roku wyniósł odpowiednio 26,9% dla lutego oraz 30,8% dla dwóch pierwszych miesięcy roku. U podstaw tych wyników leży ponad 20-proc. wzrost sprzedaży głównych modeli, w tym New Korando, Actyon Sports oraz Rexton W.

Dzięki rosnącemu popytowi na rynkach europejskich i chińskim, a także rosyjskim, eksport również zanotował wzrost: 13,6% dla lutego oraz 2,9% dla okresu styczeń-luty. Tu także znaczącą popularnością cieszył się model New Korando.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane